Види радіаторів опалення. Що краще купити сьогодні
За радянських часів вибір батарей опалення був вельми обмежений. Найчастіше ми могли зустріти чавунний радіатор або ж сталевий конвектор. Зараз у період більш відкритих ринків ми можемо зустріти велику кількість видів радіаторів. Вони бувають: алюмінієві, сталеві панельні, сталеві трубчасті, біметалеві, мідно-алюмінієві і навіть чавунні. Виникне резонне запитання: які батареї краще для опалення сьогодні? Про це пишуть на сайті https://lishedoma.top/.
Подивіться детальне, щоб розібратися у виборі радіатора:
Біметалічний радіатор
Це різновид алюмінієвої батареї і вибирати її краще за тими ж ознаками, що описані вище. У біметалу є деякі особливості:
- Усередині алюмінієвого корпусу ховаються сталеві колектори. По суті, це звичайна сталева труба
- Батарея тримає більший тиск і гідроудари
- Добре придатна для центрального опалення
- Трохи дорожча за алюмінієву
Проблема високого робочого тиску (10-12 атмосфер) властива тільки багатоквартирним висотним будинкам зі стояковою системою обігріву. Тут до питання які радіатори краще ставити в будинок треба підійти уважніше. Хоча практично всі радіатори опалення для будинку або ж квартири розраховані на такі навантаження, тому під час купівлі достатньо звернути увагу на те, щоб обрана модель була розрахована на високий тиск.
Говорити про те, що краще: біметалевий радіатор чи алюмінієвий — безглуздо. Це питання різних умов експлуатації. У квартиру ставте біметал, якщо хочете бути завжди впевнені, що нічого не станеться. Алюміній краще застосовувати в автономних системах опалення, де є свій котел.
Хороша біметалева батарея з віссю підключення в 500 мм має вагу 16-20 кг. Так само біметал трохи поступається в показниках тепловіддачі алюмінієвому радіатору за рахунок використання двох різних металів.
Ще один плюс — досить простий процес встановлення, який став можливим завдяки дуже зручній і продуманій системі кронштейнів. Якщо не вдаватися в подробиці, то такі кріплення дають змогу встановити сталевий панельний радіатор «намертво», тобто, без найменшого люфту або хитання. Тоді як із секційним опалювальним обладнанням все по-іншому — дуже важко підігнати кронштейни так, щоб радіатор не хитався. Вартість і час підгонки збільшується саме за рахунок непродуманості системи кронштейнів, призначених для секційних батарей.
Прокладки з досвіду сантехніків у секційних радіаторах опалення для будинку часто виходять з ладу, особливо при заповненні опалювальної системи незамерзайкою. Панельні пристрої від цього захищені через відсутність самих прокладок. Тому краще ставити в будинку панельні радіатори опалення.
У Європі вже давно домінуюче становище займають сталеві панельні радіатори опалення. На те є кілька причин:
- Адекватна ціна
- Гнучкість розмірів і потужностей
- Можливість роботи в низькотемпературному режимі (актуальний для Європи режим роботи котельного обладнання)
В іншому, батареї опалення на любителя: слабка тепловіддача, висока ціна. Зате дійсно красиві і можуть бути пофарбовані в абсолютно будь-який колір у найближчому лакофарбовому цеху. Виглядають приголомшливо.