Автоматичний повітровідвідник. Для чого він потрібен у системі опалення?
Опалювальним системам із природною циркуляцією незнайома проблема повітряних пробок — повітря виходить природним шляхом. Системи обігріву закритого типу, включно з централізованими, часто страждають від скупчення повітря. Їм не обійтися без ручних або автоматичних повітровідвідників.
Принцип роботи
Автоматичний повітровідвідник покликаний діяти без втручання з боку користувача опалювальною системою. Як пишуть на сайті https://ideidlyanas.net.ua/, робочий алгоритм приладу нескладний:
- У нормальному стані корпус повітровідвідника заповнений носієм, що виштовхує поплавок догори. Таким чином, скидання повітря перебуває закритим.
- У разі потрапляння повітря рівень теплоносія опускається, а разом з ним і поплавок.
- Досягнувши критичної позначки, поплавок за допомогою важеля відкриває спускний клапан.
- Під тиском води повітря виходить, його місце знову займає вода, знову піднімаючи поплавок наверх.
- Клапан закривається.
Схема роботи виглядає наступним чином:
Важливо! Відвідник повітря автоматичного типу слугуватиме на благо нормального функціонування опалювальної системи за температури від -10С до +120С. Не слід думати, що, встановивши прилад, можна назавжди забути про нього і про ті проблеми, які він вирішує. Як і будь-якому іншому пристрою, повітровідвіднику необхідний догляд, профілактичний огляд і чищення. У разі циркуляції в трубах теплоносія низької якості ці дії слід проводити регулярно. Для надійної безперебійної роботи пристрою, йому потрібно перебувати під гідростатичним тиском, а це можливо тільки при дотриманні вимог до робочого тиску в усій систем обігріву, а саме.
Варіанти виконання приладів
Автоматичні повітроскидачі мають три різновиди: кутового типу, прямого і радіаторного. Зовнішні відмінності і сфера застосування при цьому жодним чином не впливають на принцип роботи пристроїв. Розберемо особливості кожної модифікації.